1
Webdesign
Výroba internetových prezentací a jejich provoz

Tvorba www stránek

Ke každé zakázce přistupujeme individuálně. Vyrobíme Vám atraktivní dynamické stránky, nově i s responzivním designem a spoustou dalších funkcí. Zajistíme jejich provoz.

Více informací

2
Redakční systém
Systém pro správu obsahu internetových stránek

Redakční systém Portia

S naším redakčním systémem můžete jednoduše aktualizovat své stránky bez znalosti použitých technologií.

Více informací

3
Internetový obchod
Kvalitní e-shop během velmi krátké doby

Internetový obchod

Řešení internetového obchodu na platformě Prestashop, včetně napojení na Vaše interní systémy a zajištění automatické výměny dat.

Více informací

4
Grafika & design
Tvorba logotypů, výroba CD vizitek a el. katalogů

Grafika a design

Navrhneme a zhotovíme Vám logo, plakáty, bannery, newslettery, interaktivní prezentaci, CD vizitku, elektronický katalog a další...

Více informací

Redakční systém Portia

Portia je název původního internetového redakčního a publikačního systému (CMS) vyvíjeného společností COMETA Computers od roku 1999.

Jedná se o modulární systém správy obsahu, který se může stát základem jakéhokoliv internetového serveru, jehož cílem je on-line publikování informací formou zpráv a článků. Všechna data v něm jsou uložena v relační databázi SQL.

Podstatnou výhodou tohoto řešení oproti statickým internetovým stránkám je nezávislost na instalovaném programovém vybavení počítače, fulltextové hledání, rychlost generovaných dat na straně samotného serveru a jednoduchost obsluhy. Po velmi krátkém zaškolení (obvykle méně než 4 hodiny), je uživatel schopen vydávat a aktualizovat své internetové stránky takovým způsobem, jako je zvyklý psát ve svém textovém editoru. 

PORTIA umožňuje vytvářet dynamické internetové stránky bez jinak nutné znalosti a potřeby speciálních softwarových nástrojů (HTML editor, FTP klient).

Publikační systém se skládá ze dvou oddělených částí.

  • Veřejná část - Front Office

Je přístupná všem návštěvníkům stránek (většinou www.domena.cz). Nejdůležitější informace jsou přehledně zobrazeny na úvodní straně, která je rozvržena a uspořádána do několika sekcí (modulů). Vzhled je zcela podřízen určené funkčnosti a přání uživatele. Samozřejmostí je volitelný výměnný reklamní systém, blok novinek, blok článků, elektronický obchod, e-mailová korespondence, ankety a další moduly.

  • Neveřejná část (redakční systém) - Back Office

Pomocí redakčního systému lze pohodlně aktualizovat obsah serveru z jakéhokoliv počítače, tabletu, nebo mobilního telefonu, jehož operační systém umožňuje provozovat prohlížeč html a je připojen k internetu. Je implementována sofistikovaná ochrana proti zneužití a přístup do této části je pouze přes heslo. Správce serveru má množnost spravovat všechny zveřejněné a uložené informace, systém rozpozná úroveň práv.


 

V redakčním a publikačním systému PORTIA je velkou výhodou skutečnost, že celou strukturu www můžete ihned a velmi jednoduše nadefinovat, popřípadě rychle změnit jednotlivé části Vašich stránek. Zadat názvy rubrik, určit jejich pořadí a zadat obsah. Máte-li zvolenu možnost wysiwyg editoru, lze obsah editovat velmi jednoduše, jako v běžném textovém editoru. Systém podporuje skriptování ASP, lze tudíž obsah jednotlivých stránek případně dále „programovat“.

Součástí redakčního systému je i jednoduchá správa elektronických objednávek, která umožňuje přehledně zpracovat přijaté objednávky.

Pomocí modulu zpravodaj můžete přihlášeným odběratelům hromadně rozeslat e-mailovou zprávu. Uživatelé se mohou sami přihlásit k odběru zpravodaje přímo z vašich stránek (možnost zpravodaj musí být povolena v nastavení serveru). Zde také lze kontaktní adresy prohlížet a mazat. Interním uživatelům (redaktorům s přidělenými právy) je přístupný modul nástěnka, který slouží k vzájemné výměně informací mezi uživateli redakčního systému. Právo mazat diskusní příspěvky má pouze hlavní administrátor.

Poslední projekty